Modelarnia w Tarnobrzegu istnieje od ponad 50 lat . Założycielem był Roman Straburzyński instruktor klasy "S", znany i bardzo ceniony wychowawca modelarzy. Jednym z jego wychowanków jest Janusz Żak instruktor, pilot szybowcowy oraz instruktor sportu w modelarstwie lotniczym i kosmicznym, który obecnie jest instruktorem prowadzącym zajęcia w modelarni a modelarnia ma profil lotniczy i kosmiczny.
Uczestnicy zajęć  wykonują modele, latawców, rakiet, oraz szybowców i samolotów sterowanych radiem. W modelarni posiadamy symulator modelarski Real Flight 8 na którym można doskonalić technikę sterowania modelami zdalnie sterowanymi, oraz symulator szybowcowy Condor 2 gdzie pod fachowym okiem pilota instruktora szybowcowego dzieci i młodzież poznają tajniki lotu szybowcami.
W trakcie ferii i wakacji dużym zainteresowaniem cieszą się Warsztaty Modelarskie prowadzone w Środowiskowym Domu Kultury oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu gdzie tematem jest budowa bardzo prostych modeli szybowców oraz latawców, po wykonaniu modeli odbywają się konkursy lotów.

Instruktor - Janusz Żak - jest organizatorem wielu imprez modelarskich na lotnisku  w Turbi  oraz w Tarnobrzegu. Coroczne zawody "Memoriał Romana Straburzyńskiego" zaliczany do Pucharu Polski modeli swobodnie latających F1,B,C cieszy się dużym uznaniem wśród modelarzy. 
Jednym z największych sukcesów podopiecznych modelarni było drużynowe Mistrzostwo Polski modeli Halowych F1N w Suwałkach. 

Patronatem modelarni są: Środowiskowy Dom Kultury Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa "Siarkowiec".

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: 

Czwartek:    godz. 17:00 - 19:00
Piątek:         godz. 17:00 - 19:00 

Adres modelarni: 
Pl.1000-lecia 6, 39-400 Tarnobrzeg

Zapisy: 
Modelarnia prowadzi zapisy przez cały rok. Ilość miejsc ograniczona.

Kontakt:
Środowiskowy Dom Kultury: +48 784 277 407, 15 8225778 wew. 53, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Instruktor: +48 695 613 191

 

Środowiskowy Dom Kultury TSM
ul. Wyspiańskiego 3
39-400 Tarnobrzeg

Centrala:
15 8225710
wew. 
53, 60 

email: sdk.tsm@interia.pl
email: sdk@tsm.tarnobrzeg.pl