20220714 103521Warsztaty ceramiczne.

W ramach akcji ”Lato w mieście”, w pracowni plastycznej ŚDK odbyły się pięciodniowe warsztaty lepienia w glinie. Dla dzieci z naszego miasta, był to czas cudownego kreatywnego odpoczynku , relaksu, wspanialej zabawy i niezapomnianej przygody . 

Dzieci od początku do końca były bardzo zaciekawione i zaangażowane. Poznały materiał; strukturę  i właściwości gliny, mogły ją dotykać,  głaskać, skręcać, ugniatać. Poznały narzędzia, techniki zdobienia gliny mokrej oraz ciekawe techniki lepienia ręcznego: z wałeczków, technikę wygniatania formy w kuli gliny oraz  technikę formowania  z płata rozwałkowanej.

Na warsztatach dłonie dzieci zamieniły się w magiczne różdżki, a  kawałki gliny – w przepiękne małe dzieła sztuki. Powstały oryginalne prace: zawieszki, koraliki, serduszka w formie płaskorzeźby, miseczki, śmieszne naczynia, szkatułki,  patery, anioły, zwierzaki   i inne.

Prace uczestników  wykonane w większych rozmiarach zostaną wypalone po całkowitym wyschnięciu. W ostatnim dniu warsztatów, dzieci malowały  farbami akrylowymi różne formy rękodzieła już wypalonego. Dzieci zabrały prace do domu, które będą wspaniałym upominkiem na „specjalną okazję” Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Wypalone prace będzie można zobaczyć we wrześniu  w naszej Galerii „Na Piętrze”.                     

 Serdecznie zapraszamy:)

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

 

Środowiskowy Dom Kultury TSM
ul. Wyspiańskiego 3
39-400 Tarnobrzeg

Centrala:
15 8225710
wew. 
53, 60 

email: sdk.tsm@interia.pl
email: sdk@tsm.tarnobrzeg.pl