tsm

39-400 Tarnobrzeg
ul. Wyspiańskiego 3

centrala: 822 57 10

sdk

Lokalizacja

TSM, ul. Wyspiańskiego 3
39-400 Tarnobrzeg
Centrala: 15 8225710
15 8225756, 15 8225778
biuro@tsm.tarnobrzeg.pl

List do dzieci i młodzieży z Klubu Osiedlowego Nowa Dęba

 

wielkanocjpg
List do dzieci i młodzieży z Klubu Osiedlowego Nowa Dęba                                                      N. Dęba 27.03.2020
Kochani Klubowicze!
Jak wiecie klubik jest zamknięty tak jak i Wasze przedszkola, szkoły czy place zabaw. Wszędzie cicho. Nie słychać Waszych rozmów, śmiechów i pytań "Pani Olu co robimy dzisiaj?". Jesteście w swoich domach i mam nadzieję, że spędzacie ten czas wymyślając sobie różne fajne zabawy. Uczycie się i odrabiacie zadania szkolne. Mam dla Was wszystkich propozycję zajęć plastycznych, które zrealizujecie w domu a związane są one tematycznie ze Świętami Wielkanocnymi. Wiem, że poradzicie sobie świetnie. Ponieważ nie spotkamy się w klubie na warsztatach wielkanocnych aby wykonać świąteczne dekoracje, stoiki czy pisanki ważne zadania dla Was.
Wykonajcie w swoich oknach dekoracje płaskie, z papieru: duże, ozdobione pisanki, baranki, kwiaty( stokrotki, tulipany, żonkile) i napis ALLELUJA!.  Pamiętajcie o poprawnej pisowni. Za zgodą Waszych rodziców przyklejcie je od środka  w wybranym  oknie  Waszych mieszkań taśmą klejącą, przezroczystą. UWAGA - nie ozdabiajcie elementów dekoracji pastelami olejnymi bo one pod wpływem słońca będą się lekko topić i pobrudzą okna. Używajcie do malowania farb akwarelowych, mazaków lub wykorzystujcie techniki wycinanki, wydzieranki z kolorowych papierów czy kolorowych gazet. W tym trudnym dla Nas wszystkich  czasie nie zapominajmy o naszych starszych, chorych i samotnych sąsiadach. Możemy Im dać radość w związku z nadchodzącymi świętami, które w tym roku będą dla wszystkich inne ale będą. Wykonajcie najpiękniejsze na świecie kartki świąteczne z życzeniami i w swojej klatce schodowej z zachowaniem środków bezpieczeństwa zawieście na poręczy ( należy zrobić w kartce dziurkę, zamocować kolorową wstążeczkę i przywiązać). Jeżeli wiecie, w którym mieszkaniu w Waszej klatce są osoby chore, starsze czy samotne za zgodą Waszych rodziców można wykonaną kartę położyć obok ich  drzwi. Możecie podpisać zrobione karteczki na zasadzie " od Zuzi, lat 9, od Julci, lat 9, od Adasia lat 7, bez nazwisk". Można  wybrać sobie jeden temat zajęć lub zrealizować w miarę wolnego czasu i artystycznego natchnienia dwa tematy. Znając Wasz zapał i zaangażowanie wiem, że będą wśród Was tacy, którzy wykonają oba zadania.
"KTO JAK  NIE MY".
Jak już będziecie gotowi to zróbcie zdjęcia swoich dekoracji i kartek świątecznych. Można je przysyłać na następujący adres  sdk.tsm@interia.pl zamieścimy je na stronie Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu.
Ja też wykonam w klubowym oknie świąteczną dekorację i już teraz dedykuję ją wszystkim klubowiczom i Waszym Rodzinom, życząc zdrowych i pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych.
Pozdrawiam Was serdecznie. Nie marnujcie danego Wam czasu bo jak pokazują obecne wydarzenia najważniejsze jest zdrowie, bycie razem i wzajemne wsparcie.
                                                               Ściskam Was internetowo Pani Ola.